Slide background
Koyun beni hak aşkına yanayım, Yolumdan dönüp, mahrum mu kalayım? Dönen dönsün, ben dönmezem yolumdan.
Pir Sultan Abdal
Slide background
Seyyah olup şu alemi gezerim, bir dost bulamadım gün akşam oldu
Kul Himmet
Slide background
Erzincan’a girdim ne güzel bağlar, Erzurum’a vardım dumanlı dağlar, Elleri koynunda bir güzel ağlar
Turan Engin
Slide background
Bugün bayram günü alem eğlenir, Sen bizim yaylaya gel başın için, Dertliler oturmuş derdin söyleşir, Etme intizarın gül başın için
Davut Sulari
Slide background
Kahbe felek sana netdim neyledim, Attın gurbet ele parelerimi, Ahırında beni sılamdan ettin, Kestin mümkünümü çarelerimi
Ali Ekber Çiçek
Slide background
Ervah-ı ezelde levh-i kalemde, Bu benim bahtımı kara yazmışlar, Bilirim güldürmez devr-i alemde, Bir günümü yüz bin zare yazmışlar
Yavuz Top
Slide background
Yolumuz gurbete düştü, Hazin hazin ağlar gönül, Araya hasretlik girdi, Hazin hazin ağlar gönül
Aşık Beyhani
Slide background
Mecnun’um Leyla’mı gördüm, Yüzüme bir baktı geçti, Çözemedim ak elleri, Kaşlarını yıktı geçti
Erzincanlı Hafız Şerif

Yüreğimizi yakan ve milletimizi yasa boğan Soma’daki elim kazada yaşamını yitiren vatandaşlarımıza

Allah’tan rahmet,ailelerine başsağlığı ve yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Ülkemizin acısını derinden paylaşıyoruz

Duyarlı Olmaya Çağrı

Sayın üyeler, sevgili gençler, arkadaşlar hepinize en samimi duygularımla sevgilerimi saygılarımı sunuyorum. Yaşamın hepinizin üzerine yüklediği sorumlulukları ve zorlukları biliyorum,aynı zamanda çözüm yollarınıda…  Bugüne kadar derneğimize emeği geçen, başta dernek kurucularımız olmak üzere, başkanlarımıza, görev alan herkese minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Görev almak,taşın altına elimizi koymak,ben ne yapabilirim nasıl katkım olabilir duyarlılığı içinde olmak ve eleştirilecek bir şey varsa ondan sonra eleştirmek daha yapıcı ve erdemli bir davranış biçimidir. Bir atasözü var ;tavşan dağa küsmüş dağın haberi yok; bu günün iletişim araçları belli,teknolojiden faydalanmak zorundayız. Bu dernek hepimizin,bir omuzda sen verirsen yürüyecek ve yaşatılacaktır. Büyük kentlerde insani ve toplumsal bağlar cemiyetler aracılığıyla ancak yaşatılabilir. Yaşamınızın ileriki dönemlerinde keşke böyle davranmasaydım dememek için, her gününümüzün sorumluluklarını yerine getirmek durumundayız. Aksi halde milyonların içinde herkes yalnızdır aslında. Çok abartmadan bu ilişkileri sürdürmek kendimiz için ve gelecek nesillere de aktarılacak görevlerimizdir. Biz dünyayı çocuklarımızdan emanet aldık emaneti her açıdan sağlıklı teslim edelim. Hepinize sağlık ve işlerinizde,görevlerinizde başarılar diliyorum. Saygılar, sevgiler sunuyorum. En güzel günler sizlerin olsun…
Dernek Başkanı Zeynel Abidin Kuvvet

BEA Televizyonu’na konuk olduk

İnternet Sitemizin Yeni Yüzü

Köyümüzün internet sitesi yeni yüzüyle karşınızda, sizlerin de desteği ile daha geliştirilecektir. Desteklerinizi esirgemeyin.

Hakkımızda
Facebook Adresimiz
Bize Ulaşın

Köyümüz Hakkında

İlçemizin kuzeyinde bulunan köyün etrafı dağlarla çevrili ortasından dere geçen ön tarafı bağ bahçe ve tarlalarla çevrili bir köyümüzdür. Özlü,Sarıpınar,Kuruçay,Çayyaka köyleriyle sınırdır. Köyümüz 350 yıl önce iki kardeş tarafından kurulmuştur. Daha sonra dört kabile daha gelerek buraya yerleşmişlerdir. Köyde kilise kalıntıları ve eski mezar taşları vardır. İlçeye uzaklığı 36 km’dir. Köyün bir kısım arazisi ormanlıktır.

Nüfusu: 1980 yılında; 301,1985 yılında; 248,1990 yılında;184, 1997 yılında;117’dir. Eğitim Öğretim: Köyde ilkokul binası mevcut olup,eğitim öğretime 1956 yılında başlanılmıştır.ancak son yıllarda ekonomik nedenlerle köy nüfusunda azalmalar başlamıştır. Öğrencinin azlığı nedeniyle şuanda okul kapalıdır. Öğrenciler taşımalı sistemle İlçe merkezine taşınmaktadır.Köyün %80’i okur yazardır.

Köyün 31km’lik bölümü asfalttır. İçme suyu,telefon ve elektrik şebekesi mevcuttur. İçme suyu Sorhun dağından getirilmiştir.

Geçim kaynakları tarım ve hayvancılıktır. Köyde yaşayan insanlar genelde kendi ihtiyaçları kadar buğday,arpa,bağ ve bahçe ürünleri yetiştirirler. Küçükbaş ve büyükbaş hayvancılıkta ihtiyaç kadar yapılmaktadır.

Düğünlerde; davul, zurna çalınır. Yöresel oyunlar oynanır. Meşhur yemekleri yöresel yemeklerdir. Köyün kalkınma ve güzelleştirme derneği mevcuttur.

Erzincan Girlevik Şelalesi

Köyümüze 149 km, 3 sa. 15 dk. uzaklıktadır